Mapa strony
00 48 525 698 456
Szukaj dostępnych apartamentów

SwinoujscieApartamenty.com.pl


ul. Uzdrowiskowa 19

72-600 Świnoujście, zachodniopomorskie


Tel.: +48 691-875-676

E-mail: info@apartamentyswinoujscie.com


NIP: 8551424326

Apartamenty Świnoujście

Świnoujście jest wyjątkowym miastem na nocleg pod wieloma względami. Jak mówią niektórzy, to tu zaczyna się Polska. Położone na 44 wyspach, choć tylko 3 z nich są zamieszkałe, stanowi prawdziwą wakacyjną wizytówkę Pomorza Zachodniego. To jedyne miasto w Polsce, które ma regularne bezpłatne połączenia promowe, będące atrakcją dla turystów. Stąd też odpływają promy do Skandynawii. W przyszłości planowana jest budowa tunelu pod rzeką Świną, który połączy dwie główne wyspy miasta - Wolin i Uznam.

Położenie Świnoujścia przy granicy z Niemcami daje miastu wiele dodatkowych korzyści. Od września 2008 roku uruchomione zostało połączenie kolejowe z Niemcami. Z centrum miasta można dojechać kolejką uzdrowiskową UBB aż do Stralsundu. Planowane jest również połączenie kolejowe z Berlinem. Od maja do końca października można skorzystać z atrakcji, jaką jest rejs wodolotem do Szczecina przez Zalew Szczeciński.

Kolejnym atutem Świnoujścia jest najszersza plaża na polskim wybrzeżu, która dzięki prądom morskim nanoszącym piasek wciąż się poszerza. To jedyny kurort w Polsce z plażą nagradzaną już od kilku lat z rzędu statusem „niebieskiej flagi” tj. międzynarodowym znakiem jakości, który jest przyznawany wyłącznie najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom. Takim certyfikatem mogą pochwalić się najlepsze plaże świata w Afryce, Australii czy na Karaibach.

Stawa Młyny” popularnie zwana „wiatrakiem”, to wizytówka miasta i jednocześnie jego łatwo rozpoznawany symbol. Jest to jedyna tego typu budowla nad polskim morzem.

Miasto już od wielu lat posiada status uzdrowiska. To tu jest także stary Park Zdrojowy, stanowiący zielone płuca miasta.

Oprócz uznanych walorów uzdrowiskowych nadmorski kurort postawił na nowe pomysły. Rozwijany od kilku lat program rozbudowy ścieżek turystycznych i szlaków rowerowych połączony z niemiecką siecią, przyciąga miłośników dwóch kółek z najdalszych zakątków kraju.

Warto wspomnieć również o wyjątkowej zabudowie architektonicznej dzielnicy nadmorskiej, unikatowym zespole fortyfikacji i najwyższej na polskim wybrzeżu oraz jednej z najwyższych na świecie latarni morskiej.

Miasto ma też drugie oblicze - portowe. To tutaj mieści się baza marynarki wojennej i jeden z czterech kluczowych portów handlowych.

Nie przeglądano jeszcze żadnych apartamentów